Ty patrz, ale zajebista Laska

Podziel się

Do Kobiet: Laska – Sunia. Do Mężczyzn: Towar – Ciacho.
Czy tego typu określenia są obraźliwe?

W jednej z grup na Facebooku wynikła pewna dyskusja na temat określeń w stosunku do kobiet, dlatego postanowiłem napisać ten wpis. Otóż jest to grupa do poznawania się, randek, szukania chłopaka, dziewczyny, Kobiety, Mężczyzny. Sam osobiście napisałem w komentarzu w stosunku do jednej dziewczyny: „Ale ładna laska„, na co ta istotka mocno się obraziła i wynikła z tego mała wojenka. Co prawda przeprosiłem ją, ale to już nic nie dało, bowiem stale byłem już tylko atakowany i obrażany. Szczerze? Wisi mi to 🙂

Znowu inną dziewczynę, patrząc na jej zdjęcie na jej profilu określiłem w tej grupie: „Fajna Sunia„, ale tutaj nie było żadnej interakcji ze strony tej istotki. Dla mnie, jako faceta określenia typu „Fajna laska„, czy „Fajna Sunia” są jak najbardziej wyrażane jako komplement, ale jak widać nie wszystkie Panie reagują na takie określenia pozytywnie.

Przejrzałem w Google kilka wpisów na forach, blogach na ten temat, czy tego typu określenia są obraźliwe w stosunku do kobiet i jedne panie piszą, że nie lubią tego typu określeń, a znowu inne nie mają nic przeciwko temu, a wręcz przeciwnie – są zadowolone, jak słyszą w stosunku do siebie tego typu określenia. Oczywiście nie stale, tylko jeden raz, czy dwa w zależności od sytuacji. I sam uważam to za jak najbardziej naturalne. Normalne, że nie będziemy stale mówić do kobiety w taki sposób, bardziej Kochanie, Słoneczko itp., czy też w stosunku do obcej kobiety – „Jesteś śliczna„.

Z kilku tego typu stron w Google po wpisaniu zapytania:
Czy laska to obraźliwe określenie” spisałem tylko kilka spośród naprawdę wielu określeń w stosunku do Kobiet, Dziewczyn, które podobają się dla Chłopaków:
Sunia,
Niunia,
Lala,
Panna,
Białogłowa,
Gąska,
Laska,
Dupa.

A tego typu określenia pojawiają się na ustach Kobiet w stosunku do Chłopaków, Facetów:
– Towar,
– Ciacho,
– Mięso,
– Golden,
– Wedrujacy wibrato – hehehe 🙂 Dobre 🙂
– Ale dupy – na chłopaka? A to ciekawe 🙂

A co Ty o tym sądzisz?
Czy tego typu określenie Ciebie jako – Kobiety, Mężczyzny
w jakikolwiek sposób obrażają, czy raczej podobają, czy też może nie reagujesz na to,
czy może słysząc takie określenie zganisz taką osobę, czy jako Kobieta dasz mu w pysk?

Dodaj Komentarz